HAKKIMIZDA

Hikayemiz 2009 yılında İzmir'de başladı. Neden Buradan anlatmaya başlıyoruz, İzmir'deki Kızlar Ağası Hanı(Çuha Bedesteni) İzmir’deki hanların en büyüğü ve en görkemlisidir. Anıtsal bir özelliğe sahip olduğu gibi, mimari özelliği bakımından tek örnek olması Osmanlı hanları arasında ona özgünlük kazandırmaktadır. Yakup Bey tarafından, 1598 yılında yaptırılan ve günümüzde İzmir'in en büyük camisi olan Hisar Camisi'nin batı yanının birkaç metre yakınına inşa edilmiştir.1988–1993 yılları arasında restore edilerek günümüzde turistik bir çarşı olarak hizmete giren Kızlarağası Hanı’nda çok çeşitli el sanatları, halı, kilim, gümüş takı, giyim eşyası ve malzemeleri, deri kıyafetler ve çarpıcı hediyelik eşyaların satışını yapan dükkânları bulmak mümkün. Kızlar Ağası Hanı'nın kısa ama görkemli hikayesini anlattıktan sonra
ES|KIN Studio & Jewellery ailesi olarak buradaki mistik havayı solumuş ve kıymetli sanatkarlar ile birlikte çalışma fırsatı bulmuştuk.Kızlar Ağası Hanı Gümüş ve hediyelik eşya alanında çok kıymetli el yapımı takılar ve aynı zamanda mimari ve kültürel bakımda tarihine hakim fevkalade zanaatkarlar barındırmakta.Takı ve zanaat üzerine görkemli handa geçirilen 3 güzel yılın ardından gerekli bilgi birikim ve tecrübemizle  ES|KIN Studio & Jewellery olarak Türkiye'de Butik Takı sektörünü şekillendirebileceğimize karar verdik.
Ardından ani bir kararla iş dünyasında yerimizi almak için Bandırma'ya yerleştik.Özel sektörde geçirdiğimiz yıllar içimizdeki ışığı söndürmeye yetmedi ve 2019 yılının sonunda Bandırma'da 
ES|KIN Studio & Jewellery olarak hayata geçireceğimiz projemiz için gün saymaya başlamıştık.Yola çıkarken aklımızda Butik ve Takı kelimeleri vardı, ülkemizde kelime anlamı olarak ayrı ayrı kullanılabiliyor ancak ES|KIN Studio & Jewellery ailesi olarak "Butik Takı" ikilemesi yeni bir akımın başlangıcı olacaktı.Merkez mağazamız için tasarımlar konusunda aklımızda olan şey belliydi ve Bandırma'nın yetiştirmiş olduğu şahsına münhasır değerlerden biri olan İç Mimarımız Yener Ok'un da dediği gibi"ES|KIN Studio & Jewellery Nasıl bir işletme olmak istediklerini çok iyi biliyorlardı, logo, renk, ürün yelpazesi, sunum şekli, her şey profesyonelce yapılmalıydı onlar için.
Tek ihtiyaç iyi bir mekandı, biz de üzerimize düşeni yaptık gösterişli bir mekan tasarladık. Artık Bandırma’nın 1 numaralı Butik takı ve Aksesuar mağazası ve uzun yıllar da böyle olacak." hayalimize ortak olup hayata geçirmemiz konusunda emeğiyle destek olduğu için teşekkür ederiz.

ES|KIN Butik Takı olarak alışıla gelmiş takı mağazalarından ziyade, raflardaki takı karmaşası ve gözlerin yorulmasıyla ürün karışıklığından ibaret sistemi değiştirip daha sade ve kişeye özel seçim şansıyla çok adetli olmayan ve bir eşini bulmanın zor olacağı bir konsept yarattık.

Müşterilerimizin çok değerli olduğuna inanıyoruz ve sizler olmasaydınız yaptığımız gibi büyümeye devam edemezdik.Bize hergün ilham veren, bizimle sosyal medya kanallarımız üzerinden iletişim kuran ve tasarım ürünlerimizi kullanan müşterilerimizi görmekten çok mutlu oluyoruz.Son trendleri takip etmek için çok çaba harcıyor ve koleksiyonlarımızı seçkin tasarımcılar ile seçiyoruz ve buda her zaman en yeni moda takıları alacağınızdan %100 emin olacağınız anlamına geliyor.Tüm ES|KIN Studio & Jewellery ürünleri değerli metallerden yapılmıştır. Nikel alaşımlardan ve plastik ürünlerden yapılmış ucuz aksesuarları hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Nikel karışım veya plastik ürünleri tüketmek istemiyorsanız, çelik ve gümüşten yapılmış özel takıları "yarım araba" fiyatına satan tonlarca lüks marka var. Bozmak istediğimiz yer burası. Değerli metallerden yapılan şimdi ihtiyaç duyulan takılar, moda seviyesinden ödün vermeden uygun fiyatlı olmalıdır.
Herkesin şık bir şekilde parlamasına izin vermek istiyoruz.

Şimdi Vizyonumuz, ihtiyaç duyulan takılarda lider marka olmak.Vizyonumuza ulaşmak için her şey sizlere bağlı.Müşterilerimiz ve takipçilerimiz yaptığımız her şeyin temelidir ve sizi memnun etmek için günlük çabalarımızda hızlı, küresel ve trend bilincine sahip olmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu heyecan verici Butik Takı yolculuğuna devam etmeyi dört gözle bekliyor ve gerçekten bize katılacağınızı umuyoruz. Sizinle birlikte tüm dünyanın şık bir şekilde parlamasını sağlayacağız.

ES|KIN Studio & Jewellery

18088703821093106.jpg